Ateliér Josefa Sudka | Fotodepo.cz

Ateliér Josefa Sudka

Ateliér Josefa Sudka je soukromá galerie prezentující domácí i zahraniční uměleckou fotografii.

Výstavním dramaturgem galerie je Helena Blašková.

Organizačním partnerem a provozovatelem Ateliéru je společnost PPF Art a.s. člen finanční skupiny PPF.

Iniciativy k obnově ateliéru Josefa Sudka, jednoho z nejvýznamnějších českých fotografů, na místě, kde původně až do svého zničení stával, vznikaly již na konci 80. a v průběhu 90. let. Bezprostřední podnět k obnově ateliéru dala dr. Anna Fárová, vynikající znalkyně Sudkova díla a života. Provozování se ujala společnost Gema Art. Od počátku roku 2003 převzala provozování společnost PPF majetková, a. s.

Projektu rekonstrukce poskytl osobní záštitu primátor hlavního města Prahy Jan Kasl a výraznou podporu mu věnovala městská část Praha 1, na jejíž půdě se projekt setkal s mimořádným pochopením.

Projekt by rovněž nebylo možné realizovat bez laskavé podpory Uměleckoprůmyslového musea v Praze, které poskytlo dochované autentické vybavení původního ateliéru.

Projekt obnovy ateliéru zpracovali architekti Vít Máslo a Wanda Krčíková ze společnosti CMC architekti, s.r.o., kterým pro jejich práci poskytli neocenitelnou pomoc paní Anna Fárová a pan Jan Mlčoch z Uměleckoprůmyslového musea. Dodavatelem stavby byla Konstruktiva Branko, a. s.

AdresaÚjezd 30
Praha 1
WWWwww.sudek-atelier.cz
E-mailatelier@ppf.cz
OtevřenoPondělí / zavřeno
Úterý - neděle / 12 -18 hod

Minulé výstavy

 • kunstWerk: Heimlichův manévr
  27. 1. 2016 - 4. 3. 2016
  Vypuzení jako metoda
 • Zhou Junsheng: Světlo světlin
  16. 12. 2015 - 22. 1. 2016
  Mateřský jazyk silně ovlivňuje, jak v životě uvažujeme o světě. Fotograf Zhou Junsheng se narodil v Pekingu a mluví jazykem, k jehož zápisu se používá systém ikonických znaků reprezentujících slova.
 • Pavel Štecha: O nás
  16. 10. 2015 - 22. 11. 2015
  Pavel Štecha svými fotografiemi svět rozhodně měnit nechtěl. Šlo mu spíše o zanechání zprávy, nebo přesněji o autorský komentář k událostem, kterých byl svědkem.
 • Tomáš Hrůza: Way Out
  4. 9. 2015 - 3. 10. 2015
  Robinson Jeffers si téměř před sto lety na pobřeží Pacifiku postavil Dům na útesu a kamennou věž, nazývanou Jestřábí, kde žil se svou manželkou Unou a dvěma syny.
 • Komparace II: Josef Sudek, Jan Svoboda
  1. 7. 2015 - 30. 8. 2015
  Ze sbírky skupiny PPF