Galerie Café Amadeus | Fotodepo.cz

Galerie Café Amadeus

Galerie Café Amadeus zahájila svoji činnost v září roku 2009 s cílem pravidelně a systematicky podchycovat projevy nejrůznějších trendů v současné fotografii.

Generačně se orientuje na tvorbu mladých a začínačích autorů, absolventů uměleckých škol i na tvorbu solitérních osobností. Teritoriálně se snaží mapovat současnou fotografickou tvorbu autorů ze střední Evropy, především pak z postkomunistických zemí – z České republiky, Slovenska a Polska.

Prostor galerie se nachází v areálu Muzea umění Olomouc - Arcidiecézního muzea, v přízemí raně barokního křídla bývalého kapitulního děkanství, které pochází z konce 17. století. Příležitostně se k prezentacím využívá také sklepení, které vzniklo v období vrcholné gotiky, tedy ve 14. století. Dispozice galerie umožňuje instalaci maximálně dvaceti až pětadvaceti fotografií. Instalačně jsou používány rámy pro formáty 40x50 cm, 50x70 cm, výjimečně i 100x70 cm.

Galerie od začátku své činnosti uspořádala celkem devět monografických výstav, ke každé byl vydán katalogový list a podrobná tisková zpráva. Galerie dlouhodobě spolupracuje s absolventy uměleckých škol. Především pak sleduje tvorbu studentů Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě, které garantuje Jindřich Štreit. Intenzívní spolupráce se rozvíjí také s nezávislou Českou fotoškolou.

Zásadním přínosem galerie je pravidelné sledování mladých talentů a podpora nejnovějších trendů současné fotografie od konceptuální fotografie až po dokument.

AdresaVáclavské nám. 3
Olomouc
WWWwww.olmuart.cz/?detail=1761
OtevřenoPondělí / zavřeno
Úterý - neděle / 10 - 18 hod

Minulé výstavy