Photo-eye - oáza fotografických publikací | Fotodepo.cz

Photo-eye - oáza fotografických publikacíPhoto-eye je vynikajícím online obchodem s fotografickými publikacemi, magazínem, galerií i adresářem fotografických galerií ve Spojených státech.

Photo-eye založil již v roce 1979 Rixon Reed nejprve jako obchod s fotoknihami, který se postupem času rozrostl až do svébytného centra moderní umělecké fotografie. Photo-eye sídlí v Santa Fe v Novém Mexiku, nicméně díky jejich rozsáhlému webu lze spousty fotografií prohlížet online.

Na prvním místě stojí online obchod s uměleckými fotografickými knihami a do mnohých z nich lze nahlížet přímo na webu. Příjemná je služba zvaná 365 A Book A Day - každý den ze své rozsáhlé nabídky čítající až 30 tisíc titulů je jeden vybrán a každý den se lze tak těšit na nový zajímavý titul, který by jinak mohl uniknout pozornosti.

Magazín Photo-eye v této chvíli zveřejňuje především krátké recenze fotoknih. Tyto recenze jsou přístupné i v rámci blogu Photo-eye. Dříve magazín publikoval i rozhovory a jiné články. Každý rok magazín uveřejňuje seznam nejlepších fotoknih za uplynulý rok sestavený přispěvateli magazínu Photo-eye a předními světovými fotografy.

Photo-eye nabízí i aukce fotoknih a vydává vlastní limitované edice. Pokud se někdy octnete v USA a budete chtít vyhledat galerii ve vašem okolí, může vám posloužit jejich adresář.

Photo-eye je vynikajícím zdrojem inspirace ve světě moderní umělecké fotografie a ti kteří mají rádi fotografické publikace, můžou zde alespoň nahlédnout do mnoha jinak nedostupných knih.

Photo-eye

10. února 2011
Jan Tichý | provozovatel stránek Fotodepo.cz