Dereck Hard: KILLING ME HARDLY | Výstava fotografií | Fotodepo.cz

Dereck Hard: KILLING ME HARDLYSmrt? Krev? Sebevražda! Po několika měsících od svého vzniku bude poprvé vystavena série minimalistických zátiší SUICIDE STILL LIFES.

Vytvořil jí pražský fotograf Dereck Hard. Jedná se o další pop-art photography cyklus z jeho volné tvorby a zároveň to byla svého času pro autora jakási arteterapie. Tato série byla závěrečnou praktickou magisterskou prací na Institutu tvůrčí fotografie, Slezské univerzity v Opavě.
Jedná se o deset snímků o velikosti 50x50 cm, na kterých jsou výtvarným způsobem zobrazeny různé způsoby sebevražd, zejména předměty, které sebevraždu mohou způsobit (kupříkladu: injekční stříkačka - vzduch v žíle, lano – oběšení, žiletka – podřezání atd.). Fotografie, které jsou adjustovány velice nevšední formou pod akrylovým sklem, budou k vidění v suterénním prostoru design baru a lounge Caffeine. Nejvhodnější bude pro diváka zajít na výstavu hned v její první den, tedy na vernisáž spojenou s večírkem. Tehdy bude, krom fotografií samotných, v prostoru i tematická (velice krvavá) instalace a pohoštění (červené víno podávané z kapačky, carpaccio z červené řepy a krvavý roastbeef).
Narození, život a nakonec smrt. Všechny tyto životní období jsou vzájemně propojené. 28.12.2016 má 30. narozeniny Hardova výborná kamarádka a produkční Barbora. Tento den byl tedy zcela záměrně zvolen pro vernisáž s večírkem. Takže krom oslavy nově vzniklé a výtvarně působivé série budeme oslavovat i jubilejní narozeniny. Vše jde ruku v ruce…

Dereck Hard je pop-art & street / urban culture fotograf narozen 1985 v Praze, kde žije a také tvoří.
Je magistr umění v oboru tvůrčí fotografie na ITF (Institut tvůrčí fotografie) při Slezské univerzitě v Opavě.
Vydává vizuální street magazín Excelent Bastards a zároveň je hlavní fotograf tohoto časopisu vycházejícího zdarma v tištěné a elektronické podobě (www.bstrds.cz).
Kromě focení do magazínu a komerční fotografie zaměřené na street / urban culture se věnuje zejména volné tvorbě (jedná se o ucelené série ve stylu pop- art photography s jasným konceptem).
V roce 2010 vyhrál na Czech Press Photo cenu Canon Junior Awards v kategorii sport.
Od května 2014 do května 2015 byl oficiálním ambassadorem firmy Canon.
Vydal několik samostatných publikací (např. motivační urban foto publikaci Street Kids nebo světově první audiovizuální fotografický komiks PHOTOMAN!), měl celou řadu autorských i kolektivních výstav.

www.dereckhard.com

Vložil: Jan Tichý

Od28. prosince 2015
Do8. ledna 2016
GalerieCaffeine bar and lounge
AdresaDukelských hrdinů 26
Praha 7
Otevřeno
Dereck Hard: KILLING ME HARDLY