Jana Jabůrková a Jiří Turek: No Stress! | Výstava fotografií | Fotodepo.cz

Jana Jabůrková a Jiří Turek: No Stress!Život obyčejných lidí na Kapverdských ostrovech, nekonečné pláže, osvěžující atlantik, výborné čerstvé ryby, stálé počasí a především "no stress" přístup k životu.

Je léto – doba prázdnin, dovolených, uvolněné nálady a milého užívání si. Ti z nás, kteří však neopouštějí město na celé zmíněné roční období, mohou navštívit výstavu fotografií, která jim atmosféru volna a pohody přinese alespoň v jakési virtuální podobě. Jana Jabůrková a Jiří Turek nás svými fotografiemi přenesou na Kapverdské ostrovy. Tak někde na půl cesty mezi Afrikou a Amerikou, obratníkem Raka a rovníkem. Na území, kde nikdy nezačíná sezóna prostě proto, že nikdy nekončí. Kde se nad plážemi s bělostným pískem sklánějí palmy a moře hraje mnoha odstíny modré a láká k tomu, aby pocestný vstoupil do jeho mihotavých vln a nechal se omývat pěnou, z níž se rodili mnozí bohové různých náboženství. Kde vize zemského ráje je umocňována rozesmátými a dovádějícími černoušky a obrovskou kolekcí roztodivných tropických plodů nezvyklých chuťových vjemů.
Jistě – víme, že onen zemský ráj se vytváří především v myslích návštěvníků. Ale fotografie tento zázrak pomíjivého okamžiku zachycuje opravdu věrně.

Zdroj: www.oko-opava.cz/cs/vystavy/blog.html
Vložil: Jan Tichý - fotograf Praha portréty

Od14. července 2015
Do23. srpna 2015
GalerieDům umění v Opavě
AdresaPekařská 12
Opava
OtevřenoDenně 10 - 17 hod
Jana Jabůrková a Jiří Turek: No Stress!