Nikon kalendář 2016 | Výstava fotografií | Fotodepo.cz

Nikon kalendář 2016Nikon Photo Gallery vystavuje 50 nejlepších fotografií ze soutěže Nikon kalendář 2016.

Soutěž je určená všem milovníkům fotografování s Nikonem a mohou se jí zúčastnit nejen profesionálové, ale i amatéři. Nejlepší fotografie jsou každý rok draženy a výtěžek z dražby je věnován na charitativní účely. Radost účastníků soutěže může být umocněna pocitem, že díky svým fotografiím pomohou těm, kteří to nejvíce potřebují.

Letošní téma soutěže NIKON KALENDÁŘ 2016 – Představivost vládne světu – oslovilo 407 soutěžících, kteří do soutěže zaslali 1 153 fotografií. Soutěž probíhala od začátku července do 6. října 2015 na webových stránkách www.nikon-kalendar.cz. Fotografie pro výstavu a kalendář vybrala odborná porota v čele s panem Stanislavem Pokorným, fotografem a předsedou Asociace profesionálních fotografů České republiky.

Patronem letošního ročníku a kmotrem kalendáře byl Jiří Procházka, ředitel Domova pro zrakově postižené Palata. Výtěžek z dražby fotografií ve výši 309 000 Kč a dar společnosti Nikon ve výši 10 000 Kč putovaly Domovu Palata a budou využity na obnovu orientačního systému pro slabozraké a nevidomé v prostorách zařízení.

Autory 12 vítězných fotografií v kalendáři pro rok 2016 jsou: Tomáš Tichý (Ráno na konci světa), Jaroslav Kuneš Behenský (Origami Tale), Pavla Hralová (Čas), Tomáš Holub (Podzimní Vysočina), Roman Kantor (Betelné zvonek: Ščí jak sviňa), Pavel Svoboda (V ráji), Renata Kratochvílová (Alea iacta est…), Milan Fiala (fakt je kulatá), Petr Luňák (Pohádka), Martina Petrová (Petvážky), Jiří Částka (Balónový ráj), Richard Horák (Praha tajemná…).

Absolutním vítězem soutěže se stal Milan Fiala s fotografií „fakt je kulatá“. „Fotografie oslovila porotu netradičností pojetí a ztvárněním motivu při využití mimořádné výrazovosti ultra širokého ohniska objektivu. Navíc pak autor v obtížných podmínkách snímání skvěle zvládl kompozici snímku a celou stavbu obrazu tak, že diváka následně učinil účastníkem příběhu“, zdůvodňuje Stanislav Pokorný výběr vítězné fotografie.

Společnost NIKON spol. s r.o. vydala v rámci pořádání fotografické soutěže s charitativním posláním již sedm úspěšných kalendářů. V předchozích šesti ročnících bylo dražbou, dobrovolnými sbírkami a příspěvky organizátora shromážděno více než 1 509 000 Kč. Vytěžené prostředky byly věnovány Klinice dětské hematologie a onkologie UK 2. LF a FN v Motole, Nadačnímu fondu onkologie pro 21. století onkologického oddělení Fakultní Thomayerovy nemocnice s poliklinikou v Praze, Klinice ušní, nosní a krční UK 2. LF a FN Motol na podporu kochleárních implantací u dětských pacientů, Nadačnímu fondu Veselý senior na podporu projektu Burzy vzájemné pomoci a volnočasových aktivit seniorů, Nadačnímu fondu Jakuba Halíka na rozšíření programu mechanických srdečních podpor navázaného na transplantační program SRDCE v IKEM a Nadačnímu fondu Kapka naděje na úhradu nákladů spojených s poskytováním služeb psychologa na oddělení dětské hematologie a onkologie a transplantační jednotky kostní dřeně v pražském Motole.

Více o tomto projektu naleznete na www.nikon-kalendar.cz.

Zdroj: www.nikonphotogallery.cz/event.php/view/478777aa1c1111e5b0965254009f6bad
Vložil: Jan Tichý - business portrét Praha

Od14. ledna 2016
Do21. února 2016
GalerieNikon Photo Gallery
AdresaÚjezd 19
Praha 1
OtevřenoPondělí / zavřeno
Úterý - neděle / 12 – 19 hod
Nikon kalendář 2016