Šimon Štrba: Čtyři dimenze | Výstava fotografií | Fotodepo.cz

Šimon Štrba: Čtyři dimenzeCílem výstavy Čtyři dimenze je rekonstrukce odkazu mladého, nadaného fotografa Šimona Štrby (1991-2014).

Prezentací jeho souborů a dalších solitérních fotografií se snažíme vykreslit jak autorovu citlivost k fotografickému obrazu, tak jeho přístup k fotografii jako nástroji prozkoumávání vlastního životního prostoru. Třebaže Štrba volně přecházel mezi pořizováním bezprostředních fotografických záznamů, často pak užívaných v jeho autorských publikacích, a koncepčně rozvrženými, aranžovanými soubory, vždy usiloval o vyzdvižení vztahového a emociálního rozměru své práce. Fotografický deník, návštěva míst spojených s jeho zrozením, nebo vytváření totemických zátiší pro jemu nejbližší osoby se v celku jeho práce ukazují být spojeny s touhou po evidenci toho, co patřilo do jeho života a co nechtěl nechat nevyslovené. Díky Šimonově práci se fotografování opět ukázalo být průchodnou cestou sebepoznání i vyjádření vztahu k tomu, co ve své životní situovanosti seznáváme jako významné.

Na přípravě výstavy se podíleli autorovi přátelé, pedagogové a rodina. Výstava vznikla díky finanční podpoře Fakulty umění a designu UJEP v Ústí nad Labem, kde Šimon Štrba navštěvoval Ateliér fotografie Pavla Baňky.

V úterý 26. ledna v 18 hodin bude v galerii pokřtěn průřezový katalog jeho práce. Výtěžek z prodeje katalogu bude věnován na dobročinné účely.

Zdroj: www.fotografgallery.cz/vystavy/2016/01/simon-strba-ctyri-dimenze/
Vložil: Jan Tichý - fotoateliér Praha

Od15. ledna 2016
Do30. ledna 2016
GalerieFotograf gallery
AdresaŠkolská 28
Praha 1
OtevřenoÚterý - pátek / 12 - 18 hod
Sobota - pondělí / zavřeno
Šimon Štrba: Čtyři dimenze